Om oss

Sedan år 2000 har vi som arbetar på A-reco specialiserat oss på arbetsinriktad verksamhet. Vi tycker att mötet är det viktigaste och hos oss möter du personal med kunskaper från många olika studie- och yrkesbakgrunder, vilket ger en bredd både bland personalstyrkan och när det gäller att kunna stötta människor ut i olika tjänster.

Vår verksamhet är bred, så läs gärna mer om hur vi kan samarbeta under de olika tjänsterna. Våra tjänster är Stöd och matchning, Förstärkt arbetsträning och Arbetsträning.

A-reco står för Arbete, Rehabilitering & Coachning. Allt utgår från dig, vem du är och vad du vill. Tveka inte att höra av dig eller kom förbi och besök oss. Hos oss på A-reco möts du alltid av någon som tar sig tid för dig!

Varmt välkommen till  A-reco!
Vi vet vad vi gör. Det märker du snabbt!

Anders Dahlin
VD
anders@a-reco.se

Eva Stenback
Verksamhetsansvarig/
Jobbcoach
eva@a-reco.se

Jonas Lundberg
Handledare/Jobbcoach
Liljeholmen
jonas@a-reco.se

Christina Brage
Handledare
Liljeholmen
christina@a-reco.se

Richard Segerlund
Handledare
Vällingby
richard@a-reco.se

Jonathan Hansson
Handledare
Vällingby
jonathan@a-reco.se

Calle Sjölander
Jobbcoach
Liljeholmen
calle@a-reco.se

Korkut Duman
Handledare
Liljeholmen
korkut@a-reco.se

Rulla till toppen